KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308004

nr 1230 8004

Gabriel Strandberg

(1885-1966), Sverige

Oljemålning, Stockholm, signerad. 1936. Olja på pannå, 33x40

Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:39:55

15/1 20:39:03 1      300 kr
17/1 21:56:09 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gabriel Strandberg

Läs mer om Gabriel Strandberg